A jelenlegi böngésződ nem támogatott így az oldal több funkciója nem használható ezen a böngészőn keresztül.
Kérlek tölts le egy újabb böngészőt az alábbiak közül és látogass vissza újra azon keresztül!
Esetleg megoldhatatnak látszó jogi problémák aggasztanak?
A Melletted vagyunk program egy díjmentes és bizalmas tanácsadás, amelyet a programban résztvevő cégek biztosítanak munkavállalóik számára. A program célja, hogy segítse az igénybe vevőket munkahelyi és magánéleti problémáik kezelésében, megoldásában jogi, pénzügyi, életmódbeli, életviteli, valamint pszichológiai témákban.
Jogi tanácsadóink az alábbi témákban segítenek:
Munkahelyi jog:
Ha segítségre lenne szükséged, kattints a belépés gombra.
Kölcsönadtál és a pénzt azóta sem láttad?- pénzkövetelések érvényesítése
Gyakran előfordul, hogy valaki baráti kölcsönt nyújt ismerősének és sajnos az is, hogy a megbeszélt határidőben azt nem kapja vissza. Ez és ehhez hasonló esetekben nyújthat megoldást a Fizetési Meghagyás, amellyel a pereskedés jó esetben elkerülhető és ahhoz képest mindenképpen olcsóbb és gyorsabb megoldást nyújt.
Az ügyvéd vagy közjegyző előtt kezdeményezhető eljárásnak természetesen szintén van illetéke, az viszont mindössze a követelt összeg 3%-a -de minimum 5000Ft-, szemben a peres eljárás során fizetendő 6%-os illetékkel.
Az eljárás nem peres eljárás, azaz "alapesetben" nem kell bíróságra járni, az adóssal vitatkozni, stb, hanem egy megfelelően kitöltött és elektronikus úton továbbított dokumentumnak a Magyar Közjegyzői Kamara
(MOK) rendszere felé történő elküldésével kezdeményezhető. Amennyiben az adós a kézhezkapott meghagyásban foglaltak ellen a kézhezvételtől számított törvényes határidőn azaz 15 napon belül nem él un.
ellentmondással, úgy a meghagyásban foglaltak jogerőssé válnak, ami pedig teljesen egyenértékű egy bírósági ítélettel, amit sok esetben több éves pereskedés előz meg. Amennyiben ezen határidőn belül az adós az ellentnondását benyújtja, úgy a polgári per szabályai szerint folytatódik az eljárás. /Közjegyző jogvitában nem dönt, az a Bíróság hatásköre/.
3 millió forintig csak fizetési meghagyás útján érvényesíthetjük követelésünket, de -a fenti előnyökre tekintettel- e feletti összeg esetén is érdemes lehet meghagyás kezdeményezése.
Fontos, hogy minden esetben ismerni kel az adós pontos címét, hiszen ennek hiányában ezen eljárással nem, hanem csak per útján lehet a követelésünket érvényesíteni.
Fontos továbbá, hogy ha valaki ilyet kézhez kap, gondosan olvassa át és amennyiben jogtalannak érzi az abban foglaltakat, a határidő betartásával nyújtsa be ellentmondását.
Legyen természetes, hogy ha a posta küldemény érkezéséről értesít, azt minden esetben vegyük át, elkerülve ezzel a meglepetéseket. Saját praxisomból is több olyan esetet ismerek, amikor valakinél egy át nem vett fizetési meghagyás következményeként nemsokára már a végrehajtó jelentkezett, egy nem is feltétlenül jogos követelés behajtására, azaz egy meghagyás a beálló kézbesítési vélelem miatt úgy lett jogerős és végrehajtható, hogy a címzett arról nem is tudott